Mozės klajonės

• Paskelbta: 2024-09-26

Įgyvendinant „Tūkstantmečio mokyklos I“ Nr.10-011-P-0001 pažangos planą, Kretingos rajono Darbėnų gimnazijos bibliotekoje 2024 m. rugsėjo 23 atidaryta unikali paroda „Mozės klajonės“, kurią inicijavo priešmokyklinio ugdymo mokytoja Edita Gliožerienė, o  gimnazijos bendruomenei išsamiai pristatė Lietuvos Tautinių bendrijų tarybos pirmininkas Daumantas Levas Todesas.

Parodos projektas kviečia atsigręžti į 1989-uosius, apmąstyti, koks neilgas tėra  lietuviškų medinių stogastulpių gyvenimas.  Jakovo Bunkos skulptūra „Platelių Mozė“, 1989-aisiais pastatyta ant Jazminų kalno Plateliuose, per kelis dešimtmečius sutrešo ir nugriuvo, bet išliko viršutinė skulptūros dalis – Mozės veidas.

2018 m. skulptūrą „Platelių Mozė“ atkūrė medžio drožėjas tautodailininkas Antanas Vaškys, o pagal išlikusį Jakovo Bunkos skulptūros fragmentą – Mozės veidą – daugiau nei dvidešimt skirtingų menininkų   sukūrė originalias interpretacijas, simbolizuojančias  amžinybę ir laiko trapumą, atsidavimą lemčiai ir pasipriešinimą, pasiaukojimą ir tikėjimą...

Autorius:
Virginija Rudavičienė