Susitikimas su jaunuoju kūrėju

• Paskelbta: 2023-09-18

Rugsėjo 15 dieną Gimnazijos tėvų ir mokinių bendruomenė Vytauto didžiojo parke po žvaigždėtu rudens dangumi susirinko į improvizuotą kino teatrą atviroje parko erdvėje. Vyko Klaipėdos jaunųjų kūrėjų kino filmo ,,Sistema“ pristatymas. Pušų paunksmėje  gimnazistai diskutavo su kino filmo režisieriumi  Tomu Jašinsku. Aptarė filmo žanro ypatybes, aktorių vaidybą, filmo kūrybinės grupės sunkumus ir nuotykius įgyvendinant maksimalius kūrybinius sumanymus uždarytos Drevernos mokyklos erdvėse. Režisierius Tomas Jašinskas žiūrovams pasiūlė intrigą – atpažinti vietas, kur dar buvo filmuotos atskiros scenos. Pasirodo, kad tai – Lazdininkai – Tomo Jašinsko gimtinė. Miela buvo kūrėjui pabendrauti su buvusiais bendraklasiais iš Darbėnų gimnazijos. Sukūrėme jaukų kartų ryšį – režisieriaus bendraklasės Onutės dukra Justė Kaubrytė  ir gimnazistas Domantas Poškys diskutavo su režisieriumi ne tik apie  patį filmą, bet ir kitomis temomis. Filmo nuotaika pagavo žiūrovus – plojimais dėkojo režisieriui ir neskubėjo skirstytis, dar šildėsi karšta vaisių arbata, stoviniuodami prie laužavietės, šnekučiavosi.

Ona Narmontienė