Raudonėlis – notrelinių (Lamiaceae) šeimos augalų gentis. Ją sudaro ~20 augalų rūšių, paplitusių Viduržemio jūros regione. Tai prieskoninis ir vaistinis augalas, žmonių naudojamas jau tūkstančius metų. Jo pavadinimas kilęs iš graikų kalbos ir reiškia kalnus bei džiaugsmą.
Vieni iš svarbiausių raudonėlio komponentų yra antioksidantai – timolis ir rozmarino rūgštis. Šie komponentai yra siejami su stipriu poveikiu mažinant organizmo oksidacinį stresą. Ši savybė leidžia organizmui apsisaugoti nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio, kuris su laiku gali sukelti daugelį lėtinių susirgimų, įskaitant ir vėžį. Pridėdami raudonėlį į savo racioną padėsite savo organizmui apsisaugoti nuo daugelio pavojingiausių ir nenuspėjamų XXI a. ligų.
Raudonėlis kaip vaistinis augalas naudojamas pakankamai plačiai: kvėpavimo takų negalavimams, atsiradus virškinamojo trakto sutrikimams, šlapimo takų problemoms spręsti ar palengvinti menstruacijų skausmus. Be to, raudonėlis naudojamas ir lokaliai, siekiant išspręsti odos problemas, tokias kaip aknė, odos sausumas ar pleiskanojimas.
Raudonėlis yra puikus omega-3 riebalų rūgščių šaltinis. Jos yra svarbios siekiant sureguliuoti cholesterolio kiekį kraujyje, sumažinti uždegimo daromą žalą kraujagyslėms, kas leidžia apsisaugoti nuo aterosklerozės, insulto ir kitų širdies ir kraujotakos sistemos ligų.
Išsaugoti sveikus kaulus su amžiumi darosi vis sunkiau, todėl ypatingai svarbu gauti pakankamai kaulams svarbių maistinių medžiagų, tokių kaip kalis, kalcis, manganas ir vitaminas K. Gera naujiena, kad raudonėlis turi pakankamai visų šių maistinių medžiagų. Tai yra ypatingai geras maisto produktas žmonėms, norintiems išvengti osteoporozės vėlesniame amžiuje. Maistinių medžiagų gausa raudonėlyje padaro jį puikia priemone organizmo valymui. Tyrimai parodė, kad raudonėlis gali padėti kepenims atlikti savo darbą ir pagreitinti toksinų pašalinimo procesus. Labiausiai prie to prisideda tokios maistinės medžiagos kaip skaidulos, vitaminas K, kalcis, kalis ir manganas.