Benaičių vėjo jėgainių parkas

Benaičių vėjo jėgainių parkas – vienas didžiausių Baltijos šalyse. Parko savininkas ir operatorius – UAB „Renerga“, kuri užsiima elektros energijos gamyba iš atsinaujinančių šaltinių: vėjo, saulės ir vandens. Gamyboje diegiamos efektyvios, aplinką tausojančios technologijos ir taršą mažinančios prevencijos priemonės. Benaičiuose nuo 2007 m. pradėjo veikti pirmasis 16 MW vėjo elektrinių parkas, o  2010 m. gruodžio 29 d. pradėtas eksploatuoti Benaičiai-1 vėjo jėgainių parkas. Parko vėjo elektrinių aukštis siekia 97 m.

UAB „Renerga“ siekia veikti tvariai, atsakingai naudoti gamtos išteklius bei nuosekliai mažinti savo poveikį aplinkai. Ji iniciavo projektą „Žalioji karta“, skatinančią moksleivių ir jaunimo edukacinę bei aplinkosaugos veiklą. Į projektinę veiklą įsitraukė ir mūsų rajoną atstovavę Piliakalnio pagrindinės mokyklos bei Darbėnų gimnazijos mokiniai, vadovaujami geografijos mokytojos Liudos Silickienės, kartu su Anykščių rajono švietimo įstaigų 5–12 klasių moksleiviais. Mokiniai dalyvavo viktorinose apie atsinaujinančią energiją, siūlė įvairias idėjas, kūrė filmukus. 2014 m. mūsų mokiniai dalyvavo vasaros stovykloje Slovakijos kalnuose Tatruose, projekto tema buvo „Kalnų tyrinėtojai“. Tikslas – skatinti moksleivius atrasti, kurti ir tobulinti alternatyvios, atsinaujinančios energijos šaltinius kalnų teritorijoje, praktiškai supažindinti su „šiltnamio efektu“, jo neigiamos įtakos mažinimo galimybėmis ir priemonėmis bei ugdyti jaunimo savimonę kalnų gyvūnijos ir augmenijos apsaugos klausimais. Projekto baigiamasis renginys – žiemos viktorina – įvyko Molėtų rajone. 2015 m. Trakų rajone vykusio renginių ciklo „Ateities mokslininkai“ metu apie pusė šimto moksleivių, tarp kurių buvo ir mūsų gimnazistai, bendravo su Lietuvos mokslininkais ir tyrėjais, o renginio pabaigoje pristatė savo siūlomas idėjas, kaip keisti atsinaujinančios energetikos kryptį Lietuvoje.

Alternatyvi energetika – vienas iš būdų ugdyti jaunimo atsakomybę už aplinkosaugą.

Benaičių vėjo jėgainių parkas (Žygimanto Kontrimo nuotr., šaltinis renerga.lt)